Arden

 

نسخه بسیار توانای SVR از سدان XE

جگوار XE کوچک‌ترین مدل سدان جگوار می‌باشد. در مقایسه با برادران بزرگ‌ترش یعنی XJ و XF این مدل از آلومینیوم، فولاد با مقاومت بالا و مواد سبک‌وزن بیشتری استفاده نموده است. با این وجود، جگوار اذعان می‌کند که این خودروی آلومینیومی، لزوماً یک خودروی سبک‌وزن نیست.

جگوار اعلام کرده نسخه بسیار توانای SVR از سدان XE را نخواهد ساخت اما آردن که یکی از تیونرهای به نام صنعت خودروست خود دست به کار شده و مدل ویژه XE S را ساخته است. این تیونر آلمانی پکیج کاملی را برای این خودرو تکامل دیده‌اند و البته عمده تمرکز آن‌ها روی پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری بوده است.

این سدان از یک پیشرانه ۶ سیلندر با قدرت ۳۸۰ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتون متر در حالت استاندارد استفاده می‌کند اما متخصصان آردن این میزان را کافی ندانسته و قدرت قلب آهنین XE را ۸۳ اسب و گشتاور آن را نیز ۱۳۳ نیوتون متر افزایش داده‌اند. بدین ترتیب این خودروی تیون شده هم‌اکنون خروجی ۴۶۳ اسبی و گشتاور ۵۸۳ نیوتون متری دارد.

اگرچه هنوز مشخصات عملکردی این خودرو منتشر نشده اما گفته شده XE S آردن سریع‌تر از نسخه استاندارد خواهد بود. به عنوان یادآوری باید گفت نسخه استاندارد جگوار XE شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۴٫۹ ثانیه‌ای داشته و حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد.

جدای از ارتقای قدرت پیشرانه ۶ سیلندر سوپرشارژردار، آردن همچنین وقت خود را صرف سفارشی سازی ظاهر خودرو کرده است. از کاپوت با دو ورودی هوا گرفته تا بال عقب بزرگ، رینگ‌های ۲۰ اینچی و دیفیوزر اسپورت، این جگوار تیون شده حتی در حالت سکون نیز سریع به نظر می‌رسد. این خودروی اسپورت بریتانیایی همچنین نرم‌تر از قبل بوده زیرا دارای برخی تغییرات در بخش آئرودینامیکی است تا عبور جریان هوا بهتر صورت بگیرد.

 

اجاره ماشین عروس

کرایه ماشین, کرایه ارزانترین ماشین ها, کرایه ماشین های لوکس و تشریفات, کرایه خودرو, مدل ماشین عروس, ماشین کرایه ای اجاره انواع خودرو های لوکس و تشریفاتی, اجاره ماشین عروس گل زده, اجاره ماشین عروس شاسی بلند, اجاره ماشین عروس کروک, اجاره ماشین عروس کوپه, اجاره ماشین عروس چهاردرب, اجاره ماشین عروس تهران, اجاره ماشین عروس کرج, اجاره ماشین عروس سفید, اجاره ماشین عروس ارزان, رنت ماشین عروس