SAUVANA

معرفی کامل فوتون ساوانا ،قدرتمند اما نه چندان زیبا

جدیدترین کراس اوور معرفی شده به بازار که قرار است توسط عظیم خودرو به ایران وارد گردد فوتون ساوانا میباشد که گران ترین مدل این ماشین در حدود ۱۶۰ میلیون تومان قیمت میخورد . طراحی فوتون ساوانا در بعضی از نقاط دقیقا کپی شده از شاسی بلند های مطرح دنیا است که بر روی این ماشین پیاده شده است اما نکته منفی و بسیار زننده در مورد طراحی فوتون سائانا قدیمی بودن چهره این ماشین است انگار که فوتون ساوانا ۱۰ سال پیش طراحی شده است و در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شده است . وقتی برای یک ماشین شاسی بلند چینی ۱۶۰ مییون تومان هزینه میکنید طبیعی است که انتظار دارید تا المان های لوکس بودن در ماشین شما به چشم بیاید اما فوتون ساوانا اینگونه نیست و طراحی بدنه اش در اوج سادگی انجام گردیده است . طراحی کابین فوتون ساوانا سطح بسیار معمولی دارد ، کیفیت ساخت متوسط است و متریال مورد استفاده درون کابین این ماشین اصلا با مبلغ ۱۶۰ میلیون تومانی هماهنگی ندارد گویا که یک ماشین چینی ۴۰ میلیون تومانی را سوار شده اید  . از آنجایی که ما برای این مقایسه مدل فول آپشن فوتون ساوانا را در نظر گرفته بودیم امکانات رفاهی خوبی در این ماشین به چشم میخورد که البته با توجه به قیمت ۱۶۰ میلیون تومانی این مورد طبیعی است و آپشن هایی مانند تودوزی چرم یا ورود بدون کلید این روز ها برای ماشین های مدرن به یک استاندارد تبدیل شده اند .

فوتون ساوانا از یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر و با حجم دقیق ۱۹۸۱ سی سی بهره میبرد .  این پیشرانه در دور موتور ۵۵۰۰ دور در دقیقه به قدرت ۲۱۴ اسب بخار دست پیدا میکند و گشتاورش نیز در بازه دور موتور ۱۷۵۰-۴۰۰۰ دور در دقیقه به ۳۲۰ نیوتن متر میرسد . مصرف سوخت ترکیبی این ماشین۸٫۲  لیتر است و استاندارد آلایندگی یورو ۴ را میتواند پاس کند البته با توجه به توربو بودن ماشین و ضعف بنزین ایران و دیگر مسائل باید ببینیم پیشرانه فوتون ساوانا تا چه حد کیفی ساخت خوبی دارد و در برابر این مشکلات میتواند دوام بیاورد  . فوتون ساوانا از گیربکس zf با کد ۶hp21 استفاده میکند که نقطه قوت این ماشین محسوب میگردد زیرا در bmw  با کد های e44-e46-e87 و چند اتاق دیگر با موتو های n46b20 شاهد استفاده از این گیربکس بودیم . فوتون ساوانا قابلیت های حرکتی اش تقریبا مناسب است و تا شیب ۲۴ الی ۲۵ درجه را میتواند طی کند اما اگر به میزان قدرت و گشتاور این ماشین توجه کنیم میبینیم که فوتون ساوانا در واقع عملکردش ضعیف هم می باشد .

فوتون ساوانا به منظور اینکه سواری بهتری داشته باشد و در افرود هم قابلیت های بیشتری از خود به نمایش بگذارد از سیستم تعلیق تویوتا فورچونر بهره میبرد که سواری ایده آل این ماشین یک نکته مثبت است اما اینکه هیچ نوآوری یا پیشرفت خاصی در مورد فوتون ساوانا حاصل نشده است و شما باید برای یک ماشین چینی با طراحی قدیمی و سیستم تعلیق قرض گرفته شده مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان پول بدهید نکته ای بسیار منفی و بد میباشد .

فوتون ساوانا گیربکس مناسبی دارد ، پیشرانه  ماشین پر بازده است ، سیستم تعلیقش خیلی عالی است اما همه اینها از ماشین های دیگر بر روی فوتون ساوانا سوار شده است و با هم هماهنگی ندارند و اینکه برای یک ماشین چینی که ارزش خرید نه چندان بالایی دارد شما باید مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان بپردازید.

اجاره ماشین عروس

کرایه ماشین, کرایه ارزانترین ماشین ها, کرایه ماشین های لوکس و تشریفات, کرایه خودرو, مدل ماشین عروس, ماشین کرایه ای اجاره انواع خودرو های لوکس و تشریفاتی, اجاره ماشین عروس گل زده, اجاره ماشین عروس شاسی بلند, اجاره ماشین عروس کروک, اجاره ماشین عروس کوپه, اجاره ماشین عروس چهاردرب, اجاره ماشین عروس تهران, اجاره ماشین عروس کرج, اجاره ماشین عروس سفید, اجاره ماشین عروس ارزان, رنت ماشین عروس