E53-

 

آیا مرسدس E53 می تواند جایگزین خوبی برای E43 باشد؟

فقط حدود دو سال از رونمایی مرسدس بنز AMG E43 می‌گذرد؛ اما به‌نظر می‌رسد که عمر این مدل در خط تولید مرسدس کوتاه خواهد بود. جایگزین E43، مدل جدید AMG E53 در دو نسخه‌ی سدان و استیشن است.

اما برای افرادی که مرسدس بنز E300 از نظر آنها خودروی ضعیفی است و از طرفی توانایی خرید یک E63 را نیز ندارند، مرسدس بنز E43 گزینه‌ی مناسبی است. این خودرو به یک موتور ‌V6 تویین توربو مجهز است که می تواند ۳۹۶ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. انتقال نیرو در این خودرو با یک گیربکس ۹ دنده اتوماتیک و به هر چهارچرخ انجام می شود. گرچه مدل E43 خودرویی توانا در شتاب گیری و البته دارای هندلینگ بالا است اما مرسدس این خودرو را با مدل قوی تری با نام E53 جایگزین خواهد کرد.

مرسدس بنز از مدل های کوپه و کابریولت E53 در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی کرده بود اما حالا مدل سدان این خودرو را نیز معرفی کرده است. در داخل کابین این خودرو تفاوتی با مدل استاندارد E کلاس مشاهده نمی شود و بخش هایی همانند کاپوت و دیفیوزرها نیز مشابه مدل های AMG هستند.
اصلی ترین تغییر این خودرو را در زیر کاپوت آن باید دانست، جایی که مرسدس از یک موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی مجهز به توربوشارژر استفاده کرده است که می تواند ۴۲۹ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این موتور که قبلا در مدل CLS 53 معرفی شده بود به یک سیستم کمکی برقی نیز مجهز است که الکتروموتور آن دارای ۲۱ اسب بخار  قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور است. مرسدس همچنین برای کاهش تاخیر توربو در این خودرو از یک کمپرسور برقی نیز در کنار توربوشارژرهای اگزوز استفاده کرده است.

این مدل نیز همانند E43 به گیربکس ۹ دنده خودکار و سیستم چهارچرخ محرک مجهز است و تخمین زده می شود که شتاب صفر تا صد کیلومتر آن ۴٫۴ ثانیه باشد. مدل E53 هم مصرف سوخت بهتر و هم شتاب بهتری در مقایسه با E43 دارد. حداکثر سرعت این مدل به صورت الکترونیکی روی ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت محدود شده است و برای متوقف کردن آن نیز درون رینگ های ۲۰ اینچی آلیاژی ترمزهای دیسکی با ابعاد ۱۴٫۲ اینچ نصب شده اند.
مرسدس بنز اعلام کرده است که مدل E53 تا پایان سال جاری وارد بازار آمریکا خواهد شد.

 

اجاره ماشین عروس

کرایه ماشین, کرایه ارزانترین ماشین ها, کرایه ماشین های لوکس و تشریفات, کرایه خودرو, مدل ماشین عروس, ماشین کرایه ای اجاره انواع خودرو های لوکس و تشریفاتی, اجاره ماشین عروس گل زده, اجاره ماشین عروس شاسی بلند, اجاره ماشین عروس کروک, اجاره ماشین عروس کوپه, اجاره ماشین عروس چهاردرب, اجاره ماشین عروس تهران, اجاره ماشین عروس کرج, اجاره ماشین عروس سفید, اجاره ماشین عروس ارزان, رنت ماشین عروس