SureFly

شورفلای؛ پهپاد شخصی با قابلیت حمل سرنشین

شرکت ورک‌هورس، پهپاد هیبریدی شورفلای را با موفقیت آزمایش کرد. این پرنده، انقلابی در صنعت بالگردهای شخصی به وجود می‌آورد و پرواز آسان و ایمن، فراهم می‌کند.

این روزها در صحنه‌ی تاکسی‌های پرنده رقبای زیادی وجود دارند و برخی از دیگری سریع‌تر پیشرفت می‌کنند. درحالی که بعضی از استارتاپ‌ها سال‌های زیادی صرف عبور از مرحله‌ی ساخت‌ نمونه‌ی اولیه کرده‌اند؛ مابقی در حال عرضه‌ی محصول نهایی هستند. در این میان، شرکت آمریکایی ورک‌هورس، سال گذشته از ماشین پرنده‌ی کنترلی شورفلای رونمایی کرد و حالا برای اولین بار، این محصول را به همراه یک سرنشین آزمایش کرده است.

ورک‌هورس در زمینه‌ی توسعه‌ی وسایل نقلیه‌ی برقی زیادی مثل کامیون‌های بارکش، ون‌های تحویل با قابلیت پرواز پهپاداز سقف (به منظور ایمنی بیشتر سفر) فعالیت می‌کند. در این میان، شورفلای بلندپروازانه‌ترین محصول به حساب می‌آید. این پهپاد برای قدرت‌رسانی به هشت پروانه چرخشی در جهت مخالف، حمل وزن ۱۸۰ کیلوگرم و ارائه مسافت کارکردی برابر با ۱۱۲ کیلومتر، از سوخت ترکیبی گازوئیل و برق استفاده می‌کند. این پروانه‌ها به لطف هشت موتور الکتریکی حرکت می‌کنند و از جنس فیبرکربن ساخته‌ شده‌اند. شورفلای قابلیت حمل دو سرنشین را دارد و به منظور ایمنی بیشتر، به چتر بالستیک مجهز شده است. همچنین چهاربال فیبرکربنی این پرنده، تاشو هستند تا به این ترتیب نگه‌داری آن در یک گاراژ استاندارد میسر شود و فضای کمتری اشغال کند.

اوایل امسال، پهپاد شورفلای موفق به اخذ گواهینامه‌ی پرواز آزمایشی از سوی اداره‌ی هوانوردی فدرال شد تا مجوز آزمایش در آسمان ایالات متحده را داشته باشد. شرکت سازنده قصد داشت در همان زمان، نمونه‌ی اولیه را در رویدادCES بیازماید؛ اما نم نم باران برای سیستم الکتریکی این بالگرد مشکل‌ساز و برنامه کنسل شد.

اخیرا مانعی بر سر راه برنامه‌های ورک‌هورس وجود نداشته است و شورفلای با نظارت و کنترل افسر ارشد اجرایی این شرکت؛ جان گرابر از زمین بلند شده است.

جالب است بدانید که شورفلای با بهره‌گیری از تجربه‌ی ۷۸ ساله‌ی کارشناسان ورک‌هورس طراحی شده است و در حدود ۲۰۰ هزار دلار قیمت‌گذاری خواهد شد.

 

اجاره ماشین عروس

کرایه ماشین, کرایه ارزانترین ماشین ها, کرایه ماشین های لوکس و تشریفات, کرایه خودرو, مدل ماشین عروس, ماشین کرایه ای اجاره انواع خودرو های لوکس و تشریفاتی, اجاره ماشین عروس گل زده, اجاره ماشین عروس شاسی بلند, اجاره ماشین عروس کروک, اجاره ماشین عروس کوپه, اجاره ماشین عروس چهاردرب, اجاره ماشین عروس تهران, اجاره ماشین عروس کرج, اجاره ماشین عروس سفید, اجاره ماشین عروس ارزان, رنت ماشین عروس