MU-X

ایسوزو و تولد دوباره شاسی بلند MU-X

حال در بین خودروهای شاسی بلند سایز بزرگ که می‌توانید انتخاب کنید، خودروی شاسی بلند ایسوزو MU-X در مدل‌های ۲۰۱۷ می‌تواند یکی از گزینه‌های خوب، ولی ناشناخته باشد که این اواخر به دست کارشناسان “کار ادوایس” قرار گرفته و یک بررسی کلی بر روی آن انجام داده‌اند تا با مشخصات و توانایی‌های این خودروی شاسی بلند ژاپنی بیشتر آشنا شوند.
در حال حاضر، خودروی شاسی بلند ایسوزو MU-X در زیر کاپوت خود از یک پیشرانه چهار سیلندر توربوشارژر دیزلی سود می‌برد که با احتراق مخلوط سوخت و هوا در داخل سیلندرهای ۳ لیتری خود، می‌تواند چیزی حدود ۱۷۴ اسب بخار قدرت و حداکثر ۴۳۰ نیوتن متر گشتاور در نسخه‌های جدید داشته باشد. در مقایسه با نسخه‌های قبلی، حداکثر خروجی قدرت اتومبیل همانند قبل بر روی ۱۷۴ اسب بخار باقی مانده است، اما پیش از این پیشرانه محرک ایسوزو MU-X می‌توانست ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور بین ۱۷۰۰ الی ۳۵۰۰ دور بر دقیقه تولید کند که حالا با دریافت بروزرسانی از سوی شرکت سازنده، موفق به افزایش ۵۰ نیوتن متری گشتاور خود شده است تا حالا با نوسان دور موتور بین ۲۰۰۰ الی ۲۲۰۰ دور بر دقیقه، حداکثر ۴۳۰ نیوتن متر گشتاور در اختیار سیستم خروجی اتومبیل قرار گیرد.

برای دریافت و سپس انتقال نیروی تولیدی موتور به سمت چرخ‌های محرک اتومبیل، شرکت خودروسازی ایسوزو از یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک کمک گرفته است که ادعا می‌کند در کارکرد ۱۰۰ کیلومتر خود می‌تواند تنها ۷٫۹ لیتر مصرف سوخت داشته باشد و همچنین به لطف استفاده از یک پیشرانه دیزلی قدرتمند با نیروی ۴۳۰ نیوتن متری، می‌تواند ظرفیت بکسل ۳۰۰۰ کیلوگرم را داشته باشد که برای حمل کاروان بسیار مناسب خواهد بود.
برای داشتن یکی از مدل‌های ایسوزو MU-X در بازار استرالیا، نیاز به پرداخت ۵۲ هزار و ۴۰۰ دلار استرالیا به همراه هزینه‌های حمل و نقل خواهد بود که باید آن را تبدیل به دلار آمریکا کرد تا قیمت نهایی آن بدست آید، اما با پول استرالیا می‌تواند ۵۲ هزار و ۴۰۰ دلار پرداخت کنید و صاحب یکی از خودروهای شاسی بلند ژاپنی با قابلیت حمل ۷ سرنشین شوید، هرچند کمپانی خودروسازی ایسوزو می‌گوید که در مدل‌های ۲۰۱۷ این شاسی بلند، یک نسخه جدید در نظر گرفته شده است که با ۴۰۰۰ دلار هزینه کمتر، به قیمت ۴۸ هزار و ۹۹۰ دلار استرالیا در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

شاسی بلند ایسوزو MU-X دارای ۲۲۰ میلی متر ارتفاع نسبت به سطح زمین است که می‌‌تواند یکی از بیشترین ارتفاع ممکن نسبت به زمین را در بین خودروهای شاسی بلند ۷ سرنشین داشته باشد. جالب است بدانید که برای حرکت در جاده‌های آفرودی، می‌توانید قابلیت حرکت با زاویه ۲۴ درجه چرخ جلو نسبت به گلگیر، زاویه ۲۵٫۱ درجه در قسمت میانی شاسی و همچنین زاویه “بریک اوور” حدودا ۱۹٫۵ داشته باشید که می‌تواند برای کسانی مناسب باشد که به دنبال یک خودروی شاسی بلند استاندارد با قابلیت‌های آفرودی هستند که این اعداد می‌تواند به انتخاب بهتر آنان کمک کند.
از لحاظ دیگر تجهیزات فنی، این خودروی شاسی بلند ۷ سرنشین ایسوزو به سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک مجهز شده است که می‌توان آن را در حالت تک محور قرار داد و تنها از محور عقب اتومبیل برای ارسال نیرو استفاده کرد. اما وقتی اتومبیل را در حالت ۴H قرار دهید، هر چهارچرخ اتومبیل نیرو دریافت می‌کند تا در مسیرهای ناهموار جاده و یا هنگام حرکت در سطوح لغزنده به کمک راننده آمده و در حفظ ثبات اتومبیل کمک کننده باشد، اما یکی از بزرگ‌ترین معایب اتومبیل در این بخش، می‌تواند عدم حضور یک قفل دیفرانسیل باشد که گاهی اوقات موجب هرزگردی چرخ‌های اتومبیل خواهد شد و نمی‌توانید با قفل کردن دیفرانسیل، نیروی ثابت به تمامی چرخ‌های اتومبیل ارسال کرد و از تمامی قدرت پیشرانه بهره‌مند شد. ولی با این وجود گشتاور بالای اتومبیل می‌تواند درخواست‌های راننده را بدون پاسخ نگذارد و سیستم‌های کنترل کشش اتومبیل به کمک آن بیاید، بویژه دو حالته بودن سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک که در دو سطح ۴L (Low) و ۴H (High) تقسیم می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند تا راننده قابلیت حرکت با سقف سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد، اما برای تعویض حالت از ۴H به ۴L، باید حتما اتومبیل را متوقف کرد تا از شکستگی چرخ دنده‌ها جلوگیری شود.

خودروی شاسی بلند ایسوزو MU-X دارای سه حالت کنترل ثبات است. حالت اول همه چیز را فعال می‌کند و می‌تواند در عملکرد اتومبیل تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال اگر سیستم کنترل ثبات اتومبیل فعال باشد، هنگامی که شما وارد یک مسیر گل آلود می‌شوید و یا قصد دارید که از یک تپه بالا بروید، حرکت اتومبیل را محدود کرده و ممکن است که شما را ناکام بگذارد.
اگر سیستم کنترل کشش اتومبیل و همچنین سیستم کنترل ثبات شاسی را خاموش کنید، هنگام ورود به مسیرهای گل آلود ممکن است که چرخ‌های اتومبیل به راحتی لغزش کند و حتی اگر ماشین شما در این مسیر گل آلود گیر کند، تا زمانی که سیستم‌های مربوطه را خاموش نگه دارید، هیچگونه دخالتی در کار اتومبیل انجام نمی‌دهند تا شما کار دلخواه خود را انجام دهید.
برای جبران قفل دیفرانسیل، کمپانی خودروسازی ایسوزو از سیستم ترمز اتومبیل استفاده کرده است. به این صورت که اگر شما در یک چرخ خود هرزگردی داشته باشید، بجای آنکه نیروی موتور با قفل دیفرانسیل بین چرخ‌ها تقسیم شود، چرخ هرزگرد توسط سیستم ترمز مهار شده و باعث می‌شود تا نیروی تولیدی موتور به چرخ دیگر ارسال شود و ماشین شما از شرایط موجود خارج شود. شاید این سیستم کمی عجیب به نظر برسد، اما به طور شگفت انگیزی کار می‌کند و می‌توانید ماشین خود را از هرزگردی یکی از چرخ‌های اتومبیل نجات دهید. در همین خصوص ما یک آزمون رانندگی برای عبور از یک مسیر گل آلود داشتیم که با یک سروصدای بیشتر، توانستیم این حمام گل را متکی به سیستم ابتکاری ایسوزو رد کنیم. هرچند قفل دیفرانسیل مزیت‌های بسیار بیشتری نسبت به این سیستم دارد که همچان نبود آن بزرگ‌ترین نقطه ضعف این اتومبیل ۷ سرنشین ژاپنی به شمار می‌آید.

وقتی از مسیر گل آلود خارج شدیم، سیستم کنترل کشش اتومبیل مجبور به اضافه کاری شد تا مانع از هرزگردی چرخ‌ها شود و کشش لازم را در اتومبیل ایجاد کند که در مورد تمامی چرخ‌های اتومبیل صادق است. علاوه بر این، سیستم فرمان اتومبیل دارای چرخش قفل به قفل ۳٫۸۴ دور است که باوجود نیرو گرفتن از پمپ هیدرولیک، همچنان یک عملکرد نسبتا سنگین دارد که طبیعتا با افزایش سرعت برطرف می‌شود.

 

اجاره ماشین عروس

کرایه ماشین, کرایه ارزانترین ماشین ها, کرایه ماشین های لوکس و تشریفات, کرایه خودرو, مدل ماشین عروس, ماشین کرایه ای اجاره انواع خودرو های لوکس و تشریفاتی, اجاره ماشین عروس گل زده, اجاره ماشین عروس شاسی بلند, اجاره ماشین عروس کروک, اجاره ماشین عروس کوپه, اجاره ماشین عروس چهاردرب, اجاره ماشین عروس تهران, اجاره ماشین عروس کرج, اجاره ماشین عروس سفید, اجاره ماشین عروس ارزان, رنت ماشین عروس